Astrológia delí celý deň na dvanásť úsekov, každý po dvoch hodinách.

00:00 – 02:00

Vládcom je Merkúr. Títo ľudia sú zvyčajne výborní žiaci a študenti. Majú skvelé organizátorskej a analytické schopnosti. Veľmi často nevyzerajú na svoj vek. Ich práca býva spojená s cestovaním a stykom s ľuďmi. Pokiaľ ide o milostné vzťahy, sú buď mimoriadne OTVORENÉ, alebo naopak veľmi Uzavretie.

02:00 – 04:00

Deti tohto časového úseku sú pod vládou Venuše. Vedia dobre zaobchádzať s peňiazmi. Sú neuveriteľne pracovití. Veľmi si cenia pohodlie pri bývaní. Najradšej si všetko urobia sami. Zbožňujú umenie a hudbu. Vždy sledujú módne trendy. V láske si veľmi cenia vernosť a oddanosť.

04:00 – 06:00

Týmto ľuďom vládne Mars. Medzi ostatnými veľmi vynikajú. Najčastejšie sú to výnimočné, výrazné osobnosti. Nie je s nimi nikdy nuda. V láske potrebujú silného človeka s pevnou vôľou. Často dosahujú skvelé výsledky v kariére.

06:00 – 08:00

Ľudia pod ochranou Neptúna. Často ľudia Veriaci, duchovne naladení. Majú šľachetnú povahu, chápu všetkých a všetko. Ťažko si volia vhodné zamestnanie. V láske sa často dopúšťajú nečakaných a nepochopiteľných činov.

08:00 – 10:00

Uránom chránení. Príjemní, priateľskí ľudia. Najčastejšie majú veľké množstvo priateľov. Sú neformálnymi lídrami každej spoločnosti. Nedajú sa oklamať žiadnymi falošnými rečami a náhradami. Sú vždy pre pravdu, nech má akúkoľvek podobu.

10:00 – 12:00

Saturnov úsek. Rodia sa v ňom často ľudia vládnucej v spoločnosti veľkou autoritou. Kariérne sú veľmi úspešní. Najlepšie im v každom zamestnaní sedia vedúce pozície. V osobnom živote bývajú osamelí, lebo všetok ich čas pohltí práca a kariéra. V láske sú stáli a pozorní.

12:00 – 14:00

Ochrancom ľudí narodených v tento čas je Jupiter. Hoci to znie čudne, sú títo ľudia zlými žiakmi, ale skvelými učiteľmi. Ľudia okolo nich sa k nim často vracajú o radu. Štát sa profesorom je pre nich celkom jednoduché. Radi cestujú. V láske dávajú prednosť neobvyklým alebo exotickým partnerom.

14:00 – 16:00

Ľudia pod ochranou Pluta. Často pomáhajú svojmu okoliu. Sú schopní mnohú situáciu uhádnuť dopredu. V milostných vzťahoch dávajú prednosť sexy partnerom, sami sú tiež veľmi sexy. V zamestnaní všetci usilujú o priateľstvo s nimi.

16:00 – 18:00

Ľuďom narodeným v tomto časovom úseku vládne Venuša. Sú to ľudia pre ostatných veľmi príťažliví. Buď sa im rozprávkovo darí, alebo majú úplnú smolu. Sú veľmi romanticky založení. Vždy presne vedia, po kom túžia pokiaľ ide o milostné vzťahy. Ich obľúbenou rozprávkou je Popoluška. Sú to ideálne manželky a manželia.

18:00 – 20:00

Vládcom je Merkúr. Hlavné pre jeho chránenca je práca, kde si ich budú vážiť, a zdravie. Niektorí zbožňujú najrôznejšie diéty a zdravú výživu. Vedia všetko o liečení a zdravom životnom spôsobe. Je medzi nimi veľa lekárov alebo ľudí so zdravotníckym vzdelaním. Iní “žijú” iba na sieti. Môžu to byť gambleri alebo programátori.

20:00 – 22:00

Týmto ľuďom vládne samo Slnka. Majú otvorenú dráhu priamo na scénu. Hlavné v ich živote sú vášeň, láska a deti. Snáď od narodenia dokážu flirtovať. Ľahko sa zamilujú. Ich správanie je správaním filmových hviezd. Takže v láske potrebujú režiséra. V ich vzťahoch je vždy prítomná vášeň.

22:00 – 24:00

Ľuďom narodeným v tomto čase panuje Mesiac. Bývajú veľmi citliví, vždy sa o všetky starajú. Dokážu mať nad ľuďmi obrovskú moc. Rodina je pre nich svätá. Vždy usilujú o vytvorenie rodiny. V nej sú hlavou oni.