Sebapoznanie je hlavnou podmienkou sebarozvoja. Človek nemôže rozumieť inému človeku, kým sa nenaučí rozumieť sám sebe. Tento veľmi zaujímavý test sa počas krátkej doby stačil stať stredobodom záujmu užívateľov Internetu. Tých, ktorí by radi nahliadli za záves skrývajúci ich budúcnosť.

Jediné, čo musíte, je pozrieť si dvere, ponúkajúce najrôznejšie cesty. Vyberte si bez veľkého rozmýšľania tie, ktoré sa vám pozdávajú najviac. Cesta, ktorú tak odhalíte, vám môže niečo napovedať o tajomstvách vášho Ja a pomôcť s odpoveďami na otázky, ktoré vás už dávno trápia.

Najprv si zvoľte dvere a za nimi cestu, ktorá sa vám najviac páči. A potom hor sa k sebapoznaniu!

Ak ste zvolili dvere č. 1:

Zvolili ste cestu slobody. Dôležité sú pre vás nezávislosť a voľný priestor. Ste tvorcovia svojho života. Než dôjdete k nejakému záveru, zvyčajne posudzujete všemožné varianty riešenia problému. Ste húževnatí a vytrvalo usilujete o dosiahnutie stanoveného cieľa. Viete rozumne využívať čas a radovať sa zo života.

Ak ste zvolili dvere č. 2:

Vaša cestička je vaším osobným malým svetom, kde nie je miesto pre tých, čo tam nemajú čo robiť. Cítite sa dobre sami so sebou. Cestujete a rôznych akcií sa zúčastníte tiež najradšej sami. Nepotrebujete pestúnku ani nikoho, s kým by ste sa mohli rozprávať. Svojich blízkych a priateľov máte úprimne radi, ale čas od času potrebujete svoj súkromný osobný priestor rovnako nevyhnutne, ako dúšok vody.

Ak ste zvolili dvere č. 3:

Čaká na vás more farieb a pozitívnej nálady. Svoj život si neviete predstaviť bez vášne, krásy a dobrodružstva. Neviete, čo je nuda. Ste večným žiakom a držíte sa zásady, že človek sa má učiť po celý život. Ste veľmi zvedaví a doslova všetko vo vás budí more otázok.

Ak ste zvolili dvere č. 4:

Podľa toho, akú cestu ste volili, čaká na vás veľa úchvatných zážitkov a udalostí. Na svoju budúcnosť myslíte prakticky neustále a večne chcete skúšať niečo nové. Možno ste trochu impulzívni a unáhlení a málo premýšľate o možných dôsledkoch svojho konania. Ste svojho druhu narušiteľ pravidiel, avšak ľudí okolo vás okúzľuje vaša charizma a nadšenie pre silné zážitky. Nikto ani nepípne o tom, že snáď míňate zbytočne čas.

Ak ste zvolili dvere č. 5:

Vaše dvere sú otvorené všetkým dokorán. Dôležité pre vás sú pokoj a mier a prirodzená krása. Viac ako cieľ vás priťahuje cesta k nemu. Plávate s prúdom a snažíte sa za každú cenu zachovať rovnováhu. Ste majstrom vyhýbania sa drámam.

Ak ste zvolili dvere č. 6:

Zvolili ste cestu mieru a pokoja. Samota, ticho a obozretnosť sú vaši verní sprievodcovia na ceste životom. Staré priateľstvo hodnotíte vyššie ako každé nové. Ste skutočným hľadačom pravdy. Stále hľadáte zmysel života. Po celý svoj život ste otvorení novým poznatkom. Ste do istej miery mysliteľmi a filozofmi.