Je vcelku bežné nechať sa uniesť vášňou a skončiť s cucflekom, čo je škvrna od bozkávanie, ktorá vyzerá ako jazva…

Cucflek je určitým druhom hematómu, ktorým sa niekedy hovorí jazvy a ktoré spôsobujú modrasté škvrny od poškodených ciev, čiže krvavé modriny pod kožou. Hoci nie je ľahké sa cucfleku zbaviť, alebo ho vyliečiť, existujú overené metódy liečby modrín a spôsoby, ako cuclflek zakryť tak, aby o vašich vášnivých aktivitách nikto nevedel.

Cucflek sa dá rýchlejšie odstrániť alebo aspoň zamaskovať niekoľkými osvedčenými spôsobmi. Dievčatá a ženy môžu samozrejme použiť kozmetiku, ktorú bežne zakrývajú nedostatky v tvári.

ľadový obklad

Ak vám partner spôsobí cucflek, je vhodné naň priložiť ľadový obklad. Ten nechajte pôsobiť minimálne po dobu štvrť hodiny.

Proces opakujte aspoň dvakrát či trikrát za deň. Vďaka ľadovému obkladu dôjde ku stiahnutiu ciev a modrina nebude tak výrazná, nedôjde k jej šíreniu.

teplo

Je zaujímavé, že okrem studeného obkladu pôsobí na zmenšenie cucflek tiež teplo. Využite k tomu nejaký tepelný zdroj, ktorý k postihnutej oblasti tela priložíte na dobu približne piatich minút.

Proces potom opakujte niekoľkokrát denne. Krv bude rýchlejšie prúdiť a dôjde k rýchlejšiemu odplaveniu krvnej zrazeniny.

masáž

Na rýchlejšie zmiznutie cucfleka pozitívne pôsobí tiež jemné masírovanie postihnutej oblasti. Dbajte pritom na to, aby bola skutočne nenásilná a trvala len niekoľko minút.

Proces pravidelne opakujte dovtedy, než sa modrina začne strácať.

použitie byliniek

Ako na mnoho ďalších zranení pôsobia aj na cucflek blahodarne niektoré bylinky. Obklady z nich jednoducho priložte k cucfleku. Dôjde k urýchleniu vstrebávania krvnej zrazeniny a za pár dní po cucflek nebude ani chýru.