Toto vám pomôže rýchlo zhodiť pár prebytočných kilogramov. Spoľahlivo zaženie chuť na sladké, navyše z neho ľahko pripravíte ľahké nízkoenergetické jedlá…

Je jedno, či máte rada biele alebo modré hrozno, toto chutné ovocie dodá telu množstvo antioxidantov, ako sú betakarotén, vitamín C, B6 a zinok. Hroznová diéta je skrátka dokonalá!

Hroznový turbo deň

Ak chcete schudnúť ešte jeden kg navyše, môžete začať hroznovú diétu jedným výlučne hroznovým dňom. Počas neho by ste mali zjesť 1,5 kg hrozna, a to najlepšie v šiestich porciách. Pritom nezabúdajte piť dostatočné množstvo nesladených tekutín, pite je však len medzi jedlami, nie pri konzumácii hrozna.

Hroznová diéta na každý deň

raňajky

0,1 l grapefruitovej alebo pomarančovej šťavy

50 g celozrnného chleba

1 lyžička nízkotučného rastlinného tuku

30 g varenej šunky

desiata

100 g hrozna

Desiata

1 nízkotučný jogurt

100 g hrozna

1. DEŇ

Obed: Teľací plnený rezeň

1 390 kJ

Obložte 100 g chudého teľacieho rezňa 1 plátkom šunky a lístkom šalvie. Z každej strany osmažte na teflónovej panvici s 2 ČL oleja asi po dobu 2 minút. Hotové rezne pokvapkajte citrónovou šťavou a podávajte so šalátom zo žeruchy a 100 g hrozna.

Večera: Mozzarellový šalát

1 340 kJ

Zmiešajte 50 g hlávkového šalátu s 60 g nakrájanej mozarelly a 1 paradajkou nakrájaným na plátky, pridajte 2 odkvapkané sardinky nakrájané na malé kúsky. Ochuťte 2 lyžičkami oleja a 1 lyžičkou citrónovej šťavy alebo octu. Nakoniec do šalátu primiešajte 100 g hrozna a posypte korením.

2. DEŇ

Obed: Ovocné kuracie prsíčka

1 340 kJ

Osmažte na panvici 250 g kuracích pŕs na 1 ČL oleja, asi po dobu 5 minút. Mäso vyberte a 100 g si odložte na večeru. Zvyšok mäsa udržujte v teple. Šťavu z mäsa, ktorá zostala na panvici, dolejte 2 lyžicami vody, pridajte 2 lyžičky želé z červených ríbezlí a nechajte rozpustiť, potom pridajte 100 g hrozna. Opražená kuracie prsíčka nakrájajte na plátky, polejte ovocnou omáčkou a podávajte s hlávkovým šalátom zmiešaným s 1 lyžičkou oleja, citrónovou šťavou a s bylinkami.

Večera: Hydinový hroznový šalát

1 260 kJ

Zmiešajte 100 g kučeravého šalátu s 1 červenou paprikou nakrájanou na kolieska, 100 g kuracích pŕs nakrájaných na plátky a osmažených (odložila ste si ich od obeda) a 100 g hrozna. Zmiešajte s 1 lyžicou nízkotučné majonézy (môže byť aj sójová) a s 1 lyžicou nízkotučného jogurtu, dochuťte soľou a korením. Pripraveným dresingom prelejte šalát a posypte čerstvými bylinkami. Aj tak lahodná môže hroznová diéta byť.

3. DEŇ

Obed: Morčacie mäso s hrozno

1 410 kJ

Rozpustite 1 lyžičku medu v 2 lyžiciach horúcej vody. Osmažte po dobu asi 3 minút v panvici na 2 lyžičkách oleja 130 g morčacích pŕs nakrájaných na plátky. Mäso vyberte a udržujte v teple. Do panvice vložte 150 g hrozna a zohrejte, primiešajte vodu s medom a nechajte chvíľu variť. Dochuťte sójovou omáčkou a podávajte s morčacím mäsom a nasekanou žeruchou.

Večera: Syrový tanier

1 340 kJ

Na 100 g ľadového šalátu naservírujte 125 g syra cottage, 1 hrušku rozrobenú na štvrťky a 100 g hrozna. Šalát pokvapkajte 1 lyžičkou olivového oleja.

4. DEŇ

Obed: Hroznový šalát s ryžou

1 430 kJ

Uvarte 25 g ryže a nechajte vychladnúť. Do ryže vmiešajte 2 lyžičky oleja, 80 g uvarenej šunky nakrájanej na malé kúsky a 100 g rozpolených hroznových bobúľ. Podávajte na šalátových listoch.

Večera: Hroznový šalát s tuniakom

1 260 kJ

Jednu konzervu tuniaka vo vlastnej šťave zmiešajte s 1 lyžicou nízkotučnej majonézy. Vmiešajte 1 cibuľu nakrájanú nadrobno, ochuťte octom a korením. Podávajte na 100 g hlávkového šalátu so 100 g hrozna.