Marhule chutia jednoducho výborne – nie je preto divu, že sa z tohto obľúbeného ovocia vyrábajú džemy, marmelády i kompóty. Marhule sú výborné aj ako súčasť pečených i nepečených múčnikov…

Viete ale o tom, že to najcennejšie na marhuliach sú ich jadrá? Prezradíme vám prečo!
O úžasných liečivých schopnostiach marhuľový jadier vedeli ľudia už sa staroveku. Používala sa napríklad v Starom Egypte, v Číne.

Egypťania používali prášok z marhuľových jadier ako liek na stratu hlasu. Jeho pozitívne účinky mali vyskúšané aj pri črevných ťažkostiach. V Číne sa zase dočkal využitie marhuľový olej, ktorý pôsobí priamo zázračne na neduhy kože. Výborné výsledky má aj pri ochorení kĺbov. V stredoveku preslávil marhuľové jadrá lekár Avicenna. Ten ich používal ako liek na bronchitídu.

Čo sa skrýva v marhuľových jadrách

Marhuľové jadrá sú plné živín a vitamínov – práve vďaka tomu sú tak zdravé a majú toľko oceňované liečivé vlastnosti. Marhuľové jadrá obsahujú vitamín E, vďaka ktorému je možné spomaliť nechcené starnutie. Marhuľové jadrá sú tiež výborným prostriedkom na posilnenie imunity – a to predovšetkým obsiahnutému:

  • draslíka
  • vápnika
  • fosforu
  • železu

Draslík a železo navyše pomáhajú pri boji s anémiou. Marhuľové jadrá obsahujú aj jód a horčík, takže sú výborné aj ako stimulant mozgu a štítnej žľazy.

Športovci iste ocenia vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín, ktoré sú neoceniteľným pomocníkom pri regenerácii namáhaných svalov. Ocenia to ale aj tí, ktorí sa do cvičenia nehrnú – nenasýtené mastné kyseliny sú zárukou zdravých vlasov, kože a nechtov.

Veľkou výhodou je aj obsah vitamínov skupiny B. Vitamín B17 má osvedčené pozitívne účinky pri boji s rakovinovými bunkami a vitamín B15 zase vie znížiť hladinu cholesterolu. Tiež pôsobí pozitívne na funkčnosť pečene a obličiek.

Marhuľami proti rakovine? A prečo nie

Ovocné jadra sliviek, čerešní, a práve aj marhúľ obsahujú vitamínu B17, ktorý môžete poznať pod názvom laetril. Je to práve táto látka, vďaka ktorej majú jadrá svoju typicky horkú chuť. A je to práve táto látka, o ktorej sa dlhodobo diskutuje, že je výrazným pomocníkom v boji s rakovinovými ochoreniami. Oficiálne lekárske postupy síce tento fakt neuznávajú, ale príroda vie svoje a ovocná jadra určite za vyskúšanie stojí.

Veľa pacientov trpiacich rakovinou túto látku používa ako doplnok k svojej klasickej liečbe. Táto látka tiež funguje ako preventívne opatrenie proti tejto chorobe. Aby ste docielili čo najväčšieho účinku, je potreba jesť marhuľové jadrá surové a v dostatočnom množstve. Potrebné množstvo vypočítate jednoducho – na každých vašich 5 kg telesnej váhy by malo správne pripadnúť jedno marhuľové jadro. Ideálne je tieto jadrá konzumovať ráno, asi hodinu pred raňajkami.

Dôrazne sa neodporúča po dobu užívania marhuľových jadier konzumácia cukru a kávy – a to predovšetkým, aby nedošlo k nechceným účinkom. Samozrejme je nutné si uvedomiť, že ide iba o prírodný prostriedok, ako liečbu podporiť – ale ani marhuľové jadrá nemôžu nahradiť pascu schválenú lekárom.

Pokračovanie na ďalšej strane …